Czy wraz z klockami powinniśmy wymieniać tarcze?

wymiana klocków hamulcowych warszawa

Tarcze hamulcowe, obok samych klocków, to również wskazywana jako jedna z najczęściej wymienianych części eksploatacyjnych w naszym samochodzie. Przed wymianą klocków na nowe bardzo często budzą się w nas wątpliwości związane z odpowiednią pracą starych tarczy oraz nowych klocków. Otóż – jeśli tarcze są w dobrym stanie, to znaczy nie są skorodowane, są proste, posiadają wciąż odpowiednią grubość, a także są gładkie, prawdopodobnie będą współpracowały nowymi klockami. Nie zawsze jednak spotkamy się z przypadkiem, w którym kocki jednego producenta oraz tarcze innego będą się idealnie zgrywały. Jeśli sytuacja jest odwrotna – wymieniamy tarcze, konieczna jest również wymiana nawet niezbyt zużytych czy starych klocków.

Oryginał czy zamiennik?

Kolejna kwestia, jaka się nasuwa każdemu właścicielowi samochodu, kiedy przychodzi czas na wymianę klocków hamulcowych w Warszawie przy Konwaliowej 5 to pytanie, czy warto inwestować w oryginalne części, czy spokojnie można korzystać z zamienników. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupowanie nieco tańszych elementów oferowanych przez warsztaty – takie elementy często są dobrej jakości i nie kosztują tyle, co te z logiem producenta samochodu.

Samodzielnie czy w warsztacie?

Nawet w nowszych modelach samochodów w zasadzie samodzielnie jesteśmy w stanie wymienić większość elementów. Niekoniecznie jednak musi to być proste czy mało kłopotliwe, nie każdy z nas również posiada odpowiednią wiedzę – dzisiejsze samochody nieco się różnią od tych, które można było rozkręcić oraz skręcić w przeciągu jednego dnia. Jeśli chcemy mieć pewność, że czynność została wykonana właściwie, warsztat samochodowy w Warszawie to  odpowiednie miejsce, jakie powinniśmy odwiedzić.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *