Wibracje na kierownicy podczas jazdy – jak temu zaradzić?

wymiana klocków hamulcowych warszawa

Przyczyn powstawania bić i wibracji na kierownicy może być wiele. Wszystko zależy od tego w jakich sytuacjach są one wyczuwalne. Najczęściej spotykanym przypadkiem są wibracje podczas jazdy z prędkością 80-120 km/h. W tym wypadku praktycznie w każdym wypadku winę za ten stan rzeczy ponoszą koła, a dokładniej felg i opony.

Na ten przypadek może zaradzić wyważenie kół z testem drogowym Warszawa na specjalnej maszynie marki Hunter. Jest to możliwe do zrobienia między innymi w Warszawie – punkty można policzyć na palcach jednej ręki ze względu na duży koszt takiej wyważarki diagnostycznej. Możemy polecić jeden z punktów: wulkanizacja Tarchomin Białołęka.

Niedużym kosztem da się wyeliminować, bądź zdiagnozować przyczyny bić na kierownicy. Badanie za pomocą testu drogowego może być podstawą do skutecznej reklamacji wadliwych opon lub felg.

Rzadziej występują charakterystyczne wibracje podczas hamowania – w tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na tarcze i klocki hamulcowe. Problemem najczęściej są same tarcze, które w wyniku eksploatacji mogły zostać  skrzywione. Praca klocków na odkształconych tarczach naturalnie powoduje uciążliwe bicia podczas hamowania. Dzieje się tak dlatego, że zdarza nam się na mocno rozgrzanych hamulcach wjechać w dużą kałużę podczas deszczu albo po prostu jeździmy z „nogą na hamulcu” tzn. hamujemy delikatnie, ale długo trzymając pedał hamulca. Wydaje nam się, że oszczędzamy wtedy hamulce (bo hamujemy łagodnie) ale tak naprawdę jedynie je grzejemy i przegrzewamy w konsekwencji prowadząc do skrzywienia tarcz hamulcowych. W praktyce dużo skuteczniejsze i wydłużające żywotność układu hamulcowego jest mocniejsze, ale krótkie hamowanie tak by hamulce zdążyły wystygnąć przed kolejnym hamowaniem. Jeśli przegrzejemy tarcze, to jedynym ratunkiem w tej sytuacji jest wymiana klocków i tarcz hamulcowych na nowe.

Tak jak w przypadku wyważenia kół możemy Państwu polecić jeden z punktów w Warszawie – jest to serwis samochodowy Białołęka, który nie tylko specjalizuje się w wymiana tarcz hamulcowych Warszawa / wymiana klocków hamulcowych Warszawa, ale także w wymiana oleju silnikowego, naprawa samochodów VW Warszawa. Wieloletnie doświadczenie, najnowocześniejszy sprzęt i kompleksowość usług, a także konkurencyjne ceny i fachowa obsługa – te kwestie stanowią o jakości i profesjonalizmie wykonywanych usług mechanicznych. Korzystając z takich warsztatów możemy przy okazji wymiany klocków hamulcowych sprawdzić stan pozostałych podzespołów naszego auta oraz zasięgnąć porad specjalistów, odnośnie tego w jaki sposób eksploatować auto, by wizyty w serwisach były jak najrzadsze i jak najtańsze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *