Kiedy musimy wymienić klocki w naszym samochodzie?

Aby nasz samochód sprawnie i długo, ponadto bezawaryjnie nam służył, musimy regularnie o niego dbać i pamiętać, że trzymanie się harmonogramu przeglądów jest bardzo ważne. Im bardziej zaniedbujemy terminy, tym prawdopodobieństwo nawet stwarzania zagrożenia na drodze, staje się coraz większe. Jednym z podstawowych elementów wymagających regularnej wymiany są klocki hamulcowe. Najczęściej zaś pojawiającym się pytaniem jest to, jak często trzeba je wymieniać?

Harmonogram czy oględziny?

Harmonogramy przeglądów zawsze dają nam jakieś pojęcie o tym, średnio co ile konieczna jest wymiana klocków hamulcowych np. w Warszawie przy Modlińskiej, biorąc pod uwagę średnie przebiegi wykonywane takimi samochodami. Teoretycznie jeśli więcej jeździmy po mieście, a co za tym idzie, znacznie częściej hamujemy, wymiana klocków może okazać się konieczna po około 20-25 tysiącach kilometrów. Jeśli pokonujemy głównie autostrady, kilometraż może się wydłużyć nawet dwukrotnie. Klocki, które będą się miały ku końcowi, zaczną wydawać metaliczne dzięki, inne – piszczeć przy hamowaniu, informując o konieczności wymiany ich na inne.

Gdzie najlepiej wymieniać klocki hamulcowe?

Przyjęło się ostatnimi czasy, że ceny wymiany klocków hamulcowych w Warszawie są tak wysokie, że lepiej jest zrobić to samodzielnie. Warto jednak pamiętać, to właśnie od odpowiedniego montażu hamulców będzie zależało nasze bezpieczeństwo. Warto więc udać się do warsztatu, w którym usługa zostanie wykonana szybko, sprawnie i w przeważającej częsi przypadków jednak niedrogo.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *