Sportowy samochód i konieczność wymiany klocków – jak sobie poematem?

Każdy samochód wymaga odpowiedniego traktowania oraz odpowiedniego dbania o jego części eksploatacyjne – to właśnie dzięki nim i ich regularnym wymianom jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po drogach. Jeśli chodzi o sportowe samochody, są one dla nas wyjątkowe pod każdym w względem, również w kwestii dbania o nie oraz ich poszczególne elementy. O czym należy pamiętać, jeśli zmuszeni jesteśmy odwiedzić warsztat samochodowy np. w Warszawie.

Profesjonalne czyli lepsze?

Czasami nam się wydaje, że jeśli w naszym sportowym samochodzie wymienimy klocki na takie, które używane są na co dzień w motosporcie, będziemy bezpieczni jak nigdzie indziej. To jednak nie do końca jest prawda, bo chociaż same klocki hamulcowe spełniają zawsze tę samą rolę, to jednak te typowo sportowe, profesjonalnie, nie sprawdzą się w codziennym ruchu ulicznym, ponieważ przed użytkowaniem muszą zostać odpowiednio rozgrzane. Jeśli tego z  nimi nie zrobimy, prędzej czeka nas stłuczka niż precyzyjne i skuteczne hamowanie na krótkim odcinku.

Może jednak warto?

 

Jeśli nasz samochód jest wykorzystywany dosyć często, w przeważającej części na autostradach, wymiana klocków hamulcowych w Warszawie ma wtedy sens, chociażby ze względu już  nie tyle na wytrzymałość materiałów, z jakich są wykonywane, ale ze względu na ich skład – w cywilnych samochodach najczęściej znajdziemy przede wszystkim metale, które ścierając się podczas hamowania stwarzają osadzający się na felgach pył.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *